کد خبر:2026
پ

سپاه با اقتدار تمام از کیان نظام اسلامی دفاع و به مردم کمک می کند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری شبستان از سمنان، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان سابق و کنونی سپاه استان سمنان ، مهمترین مولفه قدرت ایران اسلامی را مردم مومن و انقلابی و مقاوم توصیف کردو گفت: این ملت غیور با درس گرفتن از قیام عاشورا و حرکت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در برابر […]

به گزارش خبرنگارخبرگزاری شبستان از سمنان، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان سابق و کنونی سپاه استان سمنان ، مهمترین مولفه قدرت ایران اسلامی را مردم مومن و انقلابی و مقاوم توصیف کردو گفت: این ملت غیور با درس گرفتن از قیام عاشورا و حرکت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در برابر ظلم و زور ایستاده اند.

 

وی با بیان اینکه جوهر اصلی انقلاب اسلامی ادامه راه ائمه اطهار (علیه السلام) محسوب می‌شود، افزود: ادامه راه ائمه یعنی یاری دین خدا و لذا باید گفت قله حرکت در یاری دین خداوند گذشت و فداکاری است .

 

سرلشکر جعفری با تاکید بر پای کار بودن مردم بر اصول و آرمان های انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هر چند ممکن است افرادی توانایی ادامه راه را نداشته باشند، اما برغم توطئه‌های دشمن، اکثریت مردم به راه امام راحل(ره) که معرف اسلام حقیقی است، ایمان داشته، پای کار انقلاب و نظام ایستاده، به این راه و مسیر نورانی ایمان راسخ دارند و آن را طی چهل سال گذشته بارها به اثبات رسانده‌اند.

 

امروز هیچ اقدامی نمی تواند حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی را متزلزل کند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: علت اینکه انقلاب اسلامی چهل سال با شکوه سرپای خود ایستاده و روی همان اصول و شعارهای اولیه حضرت امام خمینی(ره) حرکت می کند و به فرموده امام خامنه ای انقلاب اسلامی نهالی بود و امروز به درخت تنومند تبدیل شده است اعتقاد و باور عمیق مردم به انقلاب اسلامی است و این در حقیقت همان دین داری واقعی است.

 

وی با بیان اینکه امروز هیچ اقدامی نمی تواند حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی را متزلزل کند  اضافه کرد: از علل مهم آن گره خوردن سرنوشت نظام به اشکها و باورهای عمیق دینی ملت ایران است و این راه و این نظام و این انقلاب تا زمانی که به همین صورت فعلی با همه خوبی هایش ادامه دارد.

 

سردار سرلشکر جعفری حفظ انقلاب اسلامی را وظیفه مشترک بسیجیان، پاسداران و تمام نیروهای انقلابی، عنوان کرد وافزود: همانند دوران باشکوه دفاع مقدس که ملت ایران توانست مقابل دنیا ایستادگی کند، امروز نیز این ملت با شور و بصیرت انقلابی برای پیشبرد انقلاب و دفع توطئه‌های دشمنان در صحنه هستند.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به برنامه‌ها و تهدیدات دشمن علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران، افزود: دشمنان تلاش می‌کنند با ایجاد جو ناامیدی در میان مردم، انقلاب را به حاشیه بکشند؛ زیرا براساس تجربه گذشته باور دارند که با جنگ و حمله نظامی نمی‌توان کاری از پیش برد.

 

سختی های امروز قابل قیاس با سختی های صدر اسلام نیست

وی با اشاره به اینکه توان دفاعی و نظامی، امنیتی بی نظیر برای کشور ما به همراه آورده است اظهارداشت: با وجود همه دشمنی ها و توطئه ها که می خواهند ایران را ناامن کنند اما کشور ما در منطقه امن ترین کشور است و اینها همگی به برکت و نعمت ولایت، مردم مؤمن، صبور، بصیر، انقلابی و شهیدپرور است و دشمنان این را بدانند که تا زمانی که این روحیه در مردم وجود دارد احدی نمی تواند به کشورمان تعرض و دست درازی کند.

 

سردار سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه سختی های امروز قابل قیاس با سختی های صدر اسلام نیست گفت: سختی های امروز که ناشی از تحریم های اقتصادی است در آن خودکفایی، استقلال و قطع شدن دست بیگانگان و قطع وابستگی های اقتصادی کشور به دیگران و به نفت است و اگر اینگونه نگاه کنیم همه اش توفیق در ابعاد سیاسی و منطقه ای است.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: مطمئن باشیم این مشکلات مادی و اقتصادی امروز که پیش رویمان است مقطعی و زودگذر است و اگر همگی به توصیه های ولایت در این شرایط دقیق عمل کنیم این مشکلات را پشت سرخواهیم گذاشت.

 

جهاد فقط پیکار با دشمن خارجی و ضدانقلاب داخلی نیست

وی با بیان اینکه یک لحظه نباید از جهاد غفلت کنیم، تأکید کرد: جهاد فقط پیکار با دشمن خارجی و ضدانقلاب داخلی نیست و امروز آنچه نظام ما به آن نیاز دارد جهاد در عرصه هایی غیر از دفاعی و امنیتی است.

 

سردار سرلشکر جعفری گفت: جهاد در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی از مواردی است که امروز باید بیش از پیش به آن توجه شود و در این مسیر باید همگان با جان و دل تلاش کنیم.

 

وی افزود: عمل سپاه صرفا نظامی نیست و مأموریتش در عرصه های دیگر از جمله سیاسی، فرهنگی، امنیتی و نظامی هست.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص توجه به رویکرد مدیریت جهادی در کشور، اظهار کرد: بایستی توجه داشت که نوع مدیریت کشور باید مدیریت اسلامی که متکی به مردم و برای مردم است، باشد.

 

سردار سرلشکر جعفری با برشماری ویژگی های مدیریت جهادی از منظر مقام معظم رهبری، نیت خالص در اجرای امور و تلاش، سخت کوشی و عمل جهادی را از شروط اصلی مجاهدت فی سبیل الله دانست و تاکید کرد: کار جهادی به فرموده معظم له کاری است که مخالف و دشمن داشته باشد؛ امروز دشمنان خارجی پیشرفت و شکوفایی ایران اسلامی را نمی خواهند، اما علاوه بر این برخی مخالفت‌ها هم ناشی از عادت، روش و سنت‌های قدیمی درون سازمانی است و با کنار گذاشتن آنها و بهره‌گیری از روش‌های نو و کارساز می‌تواند یک مجموعه و سازمان را به رشد و شکوفایی برساند.

 

به گفته وی  سپاه با اقتدار و صلابت از کیان نظام اسلامی دفاع می کند و همچنین در خدمت‌رسانی به مردم از هیچ کوشش فروگذار نخواهد کرد.

 

هر روز که از انقلاب اسلامی می گذرد اهمیت خون شهیدان و احترام به شهیدان بالاتر می رود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: توسعه دین اسلام و معرفی و انتشار آن در سراسر جهان همه اینها توفیقات انقلاب اسلامی آن هم با وجود همه دشمنی ها علیه نظام و انقلاب اسلامی است و با وجود این سختی ها شاهد نوعی عنایت الهی به ملت ایران هستیم  و هر روز که از انقلاب اسلامی می گذرد اهمیت خون شهیدان و احترام به شهیدان بالاتر می رود و در هر مقطعی که فراموش می کنیم این مهم را غافله شهدا می آیند و جامعه ما را نجات می دهند و باید گفت اینها همه و ایام محرم و فاطمیه و دیگر مناسبت های مذهبی همگی طراحی الهی است.

 

وی تأکید کرد: باید پیشرفت ها را ببینیم و می بینیم که علیرغم همه فضاسازی های منفی اما استحکام و اعتقاد مردم ما به این حرکت انقلاب بیشتر می شود.

 

سردار سرلشکر جعفری بیان داشت: خودکفایی کشور را همگان در ابعاد نظامی و دفاعی در دوران جنگ شاهد بودیم و با وجود همه محاصره ها و دشمنی ها علیه انقلاب و نظام امروز شاهد این هستیم که قدرت دفاعی و امنیتی کشور قدرتی بی نظیر است که برگرفته از عنایت الهی، ایمان مردم و زحمات و تلاش های بی وقفه دوستداران نظام است.

 

منبع
خبرگزاری شبستان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید