کد خبر:1485
پ

دیدار با دکتر کاظم جلالی نماینده وقت

مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود آغاز بکار کرد درباره مجمع: مجمع رشد وآبادانی شهرستان شاهرود مجمعی غیر‌سیاسی، غیر‌تجاری و غیر‌انتفاعی است و در چهارچوب قوانین و مقررات سازمان مردم نهاد با اهدافی از جمله : ایجاد همگرایی و اتحاد نیروهای خوش‌فکر و همه‌ی شاهرودی‌های عزیز به منظور استفاده بهینه از استعدادها و ظرفیت‌های نهفته […]

مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود آغاز بکار کرد

درباره مجمع:

مجمع رشد وآبادانی شهرستان شاهرود مجمعی غیر‌سیاسی، غیر‌تجاری و غیر‌انتفاعی است و در چهارچوب قوانین و مقررات سازمان مردم نهاد با اهدافی از جمله :

 • ایجاد همگرایی و اتحاد نیروهای خوش‌فکر و همه‌ی شاهرودی‌های عزیز به منظور استفاده بهینه از استعدادها و ظرفیت‌های نهفته در جهت عمران وآبادانی شهرستان.
 • شناسایی و رفع موانع و محدودیت‌ها و تبدیل به فرصت‌های مناسب در جهت توسعه و پیشرفت فراگیر.
 • تلاش در جهت به‌کارگیری قابلیت‌های بالقوه‌ی منطقه و ایجاد فرصت‌های شغلی.
 • شناسایی و سازماندهی نیروهای توانمند و صاحب نظر.
 • بررسی راه‌های توسعه‌ی همه جانبه‌ی شهرستان.
 • تشکیل اتاق فکر و هم اندیشی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در منطقه در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و…

دیدار با نماینده مجلس شهرستان

اعضای اصلی مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود در تاریخ ۲۳ شهریور سال ۱۳۹۲ مهمان نماینده محترم شهرستان شاهرود و میامی، جناب آقای دکتر کاظم جلالی، در محل دفتر ایشان بودند.

جلسه با ایراد سخنان حاج عباسعلی غلامی بنیانگذار مجمع، پیرامون اهداف و نحوه تشکیل مجمع آغاز گردید. ایشان یکی از مهمترین اهداف تشکیل مجمع را جمع کردن نخبگان شهرستان، فارغ از سلایق سیاسی عنوان نمودند. سپس پیشنهاد تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شاهرود به وسیله حاج آقای غلامی مطرح گردید. در ادامه دیگر اعضای اصلی مجمع به بیان اهداف مجمع و نقطه نظرات خود پیرامون هرچه مفیدتر بودن فعالیت مجمع پرداختند.

بعد از اتمام سخنان اعضای مجمع دکتر کاظم جلالی با طرح خاطراتی از دفاع مقدس سخنان خود را شروع نمودند. ایشان سپس مطالبی پیرامون بودجه و مسائل روز کشور مطرح نموده همچنین توضیحاتی در مورد طرح‌های جاری مرکز پژوهش‌های مجلس در جهت رفع مشکلات کشور مطرح کردند. در ادامه ایشان مطالبی در باب مسائل عمران شهری و راهکارهای حل آن ارائه نمودند.

در خاتمه ایشان در جهت استفاده از اطلاعات و طرح‌های خروجی مجمع همچنین شرکت و ارائه نظر در کمیسیون‌های تخصصی مجمع آمادگی کامل خود را اعلام کردند. مطالبی در باب مسائل عمران شهری و راهکارهای حل آن ارائه نمودند. در خاتمه ایشان در جهت استفاده از اطلاعات و طرح‌های خروجی مجمع همچنین شرکت و ارائه نظر در کمیسیون‌های تخصصی مجمع آمادگی کامل خود را اعلام کردند.


دیدار با امام جمعه

اعضای اصلی مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود در مورخه ۲۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۲ مهمان امام جمعه محترم شهرستان شاهرود حجت الاسلام و المسلمین ترابی در محل دفتر ایشان بودند.

در این دیدار ابتدا حاج عباسعلی غلامی به نمایندگی از اعضای مجمع رشد و آبادانی حاضر در جلسه به بیان شرح مختصری از چگونگی شکل‌گیری مجمع پرداختند، ایشان سپس اهداف و خلاصه‌ای از مرامنامه مجمع را خدمت امام جمعه محترم ارائه نمودند.

همچنین موضوع تشکیل شرکت تعاونی عمران و توسعه شهرستان شاهرود نیز مطرح گردید.

سپس حجت الاسلام و المسلمین ترابی، امام جمعه محترم شهرستان شاهرود به بیان نقطه نظرات خود پیرامون اهداف و تعیین خط مشی‌های مجمع رشد و آبادانی پرداختند که در ذیل به صورت تیتر به آن پرداخته می‌شود.

 • عدم سیاسی شدن مجمع و استفاده از آبروی مجمع در ورطه‌های سیاسی
 • پیشگیری از وام خواهی اعضای مجمع در بهره‌گیری قدرت
 • عدم توقع مالی اعضای مجمع
 • نگاه به کارهای اثباتی و عدم نگاه به کارهای نفی‌ای، انتقاد در حد ضرورت
 • ماندگاری مجمع مهمتر از کارکردهای آن است
 • نفی تصدی‌گری و خصوصی‌سازی
 • ایده پردازی و طرح ایده‌های اجرائی
 • تهیه و ارائه آمار‌های مستند و تبدیل شدن مجمع به بال اطلاعاتی مسئولین شهرستان

در ادامه حاج آقای غلامی با تصریح بر موارد مطروحه به وسیله امام جمعه محترم و تایید موارد مطروحه اعلام نمودند که بدون هیچ رنگ و سلیقه سیاسی در خدمت کلیه خادمین و تاثیر گذاران مالی و معنوی سطح شهرستان هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید