کد خبر:1775
پ

استاندار ؛ پیگیر انتقال آب چشمه قطری به شاهرود

 استاندار سمنان با تأکید بر اینکه انتقال آب چشمه قطری به استان سمنان و شهرستان شاهرود باید به طور کامل اجرایی شود، گفت: همین امروز طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور پیگیر اجرای این طرح خواهم بود.

استاندار سمنان با تأکید بر اینکه انتقال آب چشمه قطری به استان سمنان و شهرستان شاهرود باید به طور کامل اجرایی شود، گفت: همین امروز طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور پیگیر اجرای این طرح خواهم بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، سید شهاب الدین چاووشی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان گفت: انتقال آب چشمه قطری در مرز بین استان سمنان و استان گلستان، در حال اجرا است و تاکنون ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است و در حال حاضر به دلایل مختلف متوقف شده است که امروز از طریق معاون اول رئیس جمهور حتماً پیگیر این موضوع خواهیم شد.

وی همچنین با اشاره به برخی مخالفت ها بر مسئله زیست محیطی طرح انتقال آب چشمه قطری به استان سمنان افزود: طی نامه و تماس تلفنی با رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیز این مسئله را پیگیری و انشاءالله به نتیجه خواهیم رساند، این درست نیست که پروژه ای که تا امروز بالغ بر ۳۰ میلیارد هزینه شده است به دلایل مختلف متوقف شود.

استاندار سمنان تصریح کرد: در صورت نیاز حتماً مسئله را با شخص رئیس جمهور نیز مطرح می کنیم و به طور ویژه پیگیری خواهیم کرد تا انشاءالله حقی از مردم استان سمنان به ویژه شهرستان شاهرود پایمال نشود.

چاووشی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح های مهم انتقال آب به شهرستان شاهرود، انتقال آب از سد کالپوش میامی است که تا امروز برای ۴۵ کیلومتر انتقال آب از حدود ۱۵۰ کیلومتر کل مسیر انتقال، خرید لوله انجام شده است و انشاءالله بعد از ماه مبارک رمضان با بازدیدی که از منطقه خواهم داشت عملیات لوله گذاری و انتقال آب آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: استان سمنان به لحاظ خشکسالی که در کشور اتفاق افتاده است، در شرایط بسیار ویژه و خاص تری قرار گرفته است و این شرایط بحران کم آبی تا سالیان ادامه خواهد داشت، نزولات جوی هم با کاهش نسبت به سال های گذشته روبه رو است، می طلبد که مدیریت ویژه ای برای خروج از این بحران داشته باشیم.

استاندار سمنان اظهار داشت: بحث آب و نان، دو موضوع استراتژیک برای امنیت جامعه و مردم است، دولت نیز در این زمینه احساس مسوولیت کرده است و در هیئت محترم وزیران تصویب نامه ای در ۹ بند تنظیم و تصویب شده است و ما نیز در جلسات شورای حفاظت از منابع آب در هر جلسه به دنبال یک راهکار جدید و مناسب برای یکی از این ۹ بند خواهیم بود و باید تلاش کنیم از اساتید و صاحبنظران در امور آب جهت آشنایی و اگاهی بیشتر مردم با بحران کم آبی استفاده کنیم تا مردم را با دغدغه  های این حوزه بیشتر آشنا کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید