کد خبر:2030
پ

اجرای طرح جامع حریم راه‌های استان سمنان در اولویت است

شاهرود – مدیرکل راه و ترابری استان سمنان بابیان اینکه طرح جامع حریم راه‌های استان اولویت این اداره کل است، گفت: بخشی از این طرح به زیباسازی بصری جاده‌های کویری استان اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال‌الدین میر جعفریان شامگاه یکشنبه در نشستی با مسئولان در شاهرود ضمن تأکید در ارائه طرح جامع حریم و ایمنی به‌مثابه سدی محکم در مقابل مشکلات آتی راه‌های استان سمنان، تأکید کرد: پیگیری نشست‌های کمیته نظارت بر حفظ و بهره‌برداری از حریم راه‌ها در سطح استان سمنان از اقداماتی است که در اولویت اداره کل راه و ترابری قرار خواهد داشت.

وی بابیان اینکه وظیفه اداره کل راه و ترابری استان سمنان در کنار حفظ حریم و ایمنی محورها ایجاد فضایی آرام برای مردم است، تأکید کرد: این امر در سایه اقدامات پیشگیرانه و به‌موقع می‌تواند برای جلوگیری از مشکلات حقوقی و ارائه طرح جامع حریم و ایمنی مؤثر باشد.

جلوگیری از کاغذ بازی‌ها

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان همچنین درباره دیگر مزیت‌های طرح جامع حریم راه‌های استان، توضیح داد: این طرح به‌منظور جلوگیری از کاغذبازی‌های طولانی‌مدت اداری و سهولت در امور ارباب‌رجوع و احترام به مردم، فعال بودن جلسات کمیته مذکور و در ادامه پیگیر و اعمال نتیجه برای به‌روز بودن و حل مسائل و … مؤثر است.

جعفریان گفت: یکی دیگر از بخش‌هایی که این طرح بر آن تمرکز دارد، جوابگویی به استعلام‌ها در کمترین زمان، طراحی سامانه‌ای به‌منظور سهولت در پاسخگویی به مردم و تشکیل جلسات هماهنگی و نظارت با حضور مؤثران و مسئولان استانی است که برای اجرای این طرح جامع کارگروه زیربنایی حریم و ایمنی به‌مثابه یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کارگروه‌های وزارت راه و شهرسازی در بحث جذب سرمایه‌گذاری تولیدی و همسو شدن با شعار اقتصاد مقاومتی، تشکیل‌شده است.

وی افزود: حفظ و صیانت از حریم راه‌ها و نیز کنترل و مدیریت دسترسی‌ها از وظایف ذاتی اداره کل بوده و نقش بسزایی در افزایش ایمنی تردد سرمحورهای مواصلاتی دارد که این امر مستلزم اهتمام همه جانبه بخش‌های ذیربط در ادار کل راه و ترابری استان سمنان است.

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید